ellorien.pl

Wyposażenie wnętrz i budownictwo

bramy szybkobieżne
Lifestyle

Bramy szybkobieżne to produkty dedykowane do wszystkich tych miejsc gdzie szybkość i efektywność pracy ma istotne znaczenie

Bramy szybkobieżne to urządzenia niezwykle uniwersalne. Można je zastosować w wielu miejscach, w zakładach produkcyjnych, obiektach użyteczności publicznej czy sektorze handlowo usługowym. Są idealnym rozwiązaniem zarówno w mniejszych firmach, czy warsztatach jak i dużych przedsiębiorstwach. Szeroki wachlarz możliwości pozwala na dobór idealnego produktu do naszych potrzeb. Bramy szybkobieżne występują w różnych wersjach i mają wiele ciekawych udogodnień, jak również sporo innowacyjnych rozwiązań. Warto poznać różne dostępne opcje, aby wiedzieć, która z nich będzie najlepsza do naszego warsztatu, hali, pomieszczeń przemysłowych i wielu, wielu innych.

Dlaczego właśnie akurat bramy szybkobieżne? Poznaj ich zalety, charakterystykę oraz wachlarz możliwości wykorzystania w wielu różnych miejscach


Dlaczego właśnie one? Przede wszystkim ze względu na swoją szybkość i efektywność działania. Wszędzie tam, gdzie liczy się czas oraz praktyczne podejście, bramy szybkobieżne będą się sprawdzać najlepiej. Działają bardzo szybko, a co więcej, ich szeroki wachlarz modelowy pozwala na dostosowanie się do określonych warunków i specyfiki danego miejsca. Co więcej, bramy szybkobieżne są trwałe, niezawodne, praktyczne i bezpieczne. Jeśli planujesz zakup bramy szybkorolowanej postaw na sprawdzonego dostawcę. Produkty tworzone z wykorzystaniem najnowszych technologii, jak również dostępne w szerokim wachlarzu rozwiązań znajdziesz na stronie www.bramyszybkobiezne.pl.


Jakie typy bram szybkobieżnych są najlepsze? Bramy szybkorolowane pcv, bramy samonaprawialne, bramy z plandeki wielkogabarytowe, bramy spiralne czy bramy harmonijkowe foliowe ?


Bramy szybkobieżne mogą występować w różnych opcjach i wariantach modelowych. Do najpopularniejszych zaliczają się bramy szybkorolowane z poprzeczkami wzmacniającymi oraz samonaprawialne. Pierwszy typ wyróżnia szybkie działanie i bardzo duża odporność wiatrowa oraz wykonanie wzmocnień w postaci poprzeczek ze stali lub włókna szklanego. Gwarantuje to bardzo dużą sztywność i stabilność bram pcv. Z kolei bardzo szybkie bramy samonaprawialne (prędkość do 2 m/sek) cechuje możliwość automatycznego i samoczynnego naprawienia. Polega to na specjalnej budowie całej bramy wraz z prowadnicą. W razie ewentualnego wypadku jak np. zderzenie z wózkiem widłowym, płaszcz bramy nie ulega zniszczeniu. Kurtyna wyskakuje z prowadnic, a następnie automatycznie wraca na swój tor. To świetne rozwiązanie do branży przemysłowej, gdzie korzysta się z ciężkich maszyn i pojazdów użytkowych. Nie można także zapomnieć o bramach plandekowych wielkogabarytowych do stoczni czy hangarów samolotowych, które ze względu na swoją konstrukcję i możliwość adaptacji do bardzo dużych otworów świetnie sprawdzają się w tej roli. Najbardziej zaawansowane technologicznie to bramy spiralne, czyli takie bramy na wzór segmentowych o wyjątkowych właściwościach przenikalności cieplnej, wytrzymałości, stabilności, sztywności, komfortu użytkowania, a przy tym niezwykle szybkie. Jednym słowem kwintesencja najlepszych walorów użytkowych. Należy też wspomnieć o bramach harmonijkowych, czyli inaczej bramach foliowych, które nie nawijają się klasycznie na wał, lecz za pomocą specjalnych bardzo wytrzymałych pasów są podnoszone do góry jak kurtyna rzymska. To również bardzo dobre i ciekawe rozwiązanie, zwiększające jeszcze żywotność bramy.


Jakie specjalne rodzaje bram szybkobieżnych są dostępne na naszym rodzimym rynku? Dostosuj swój wybór do specyfiki swojej branży, do swoich możliwości i charakteru miejsca przeznaczenia


W branży przemysłowej bramy szybkobieżne (www.systemo.eu/oferta/bramy-szybkobiezne/) są coraz bardziej popularne i w związku z tym coraz częściej na tym gruncie spotykane. Można znaleźć w tym aspekcie bramy szybkobieżne specjalnego przeznaczenia. Jest to między innymi brama szybkobieżna do pomieszczeń zagrożonych wybuchem ATEX lub EX. W takich miejscach niezwykle ważne jest bezpieczeństwo i niezawodność. Dlatego też tego rodzaju bramy szybkobieżne muszą posiadać odpowiednie atesty. Bezpieczeństwo zapewniają specjalne systemy sterujące w specjalnych anty wybuchowych obudowach. Także zabezpieczenia przeciwwybuchowe poszczególnych newralgicznych w tej kwestii elementów bramy oraz kurtyny antystatyczne.

Można postawić również na bramy szybkobieżne do pomieszczeń sterylnie czystych clean room. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w przemyśle spożywczym. Tutaj najważniejsze są atesty dotyczące higieny takiego miejsca. Bramy działają szybko, w pełni automatycznie oraz zapewniają dużą szczelność określoną stosownymi normami wymaganymi dla danego miejsca. Brama szybkobieżna do pomieszczeń sterylnie czystych jest produkowana w wersji samonaprawialnej oraz jest wykonana ze stali ocynkowanej, często również lakierowanej lub ze stali nierdzewnej INOX. Te wszystkie nowatorskie i uniwersalne rozwiązania znajdziesz w firmie Systemo, dostępne dla klientów na terenie całej Polski.