ellorien.pl

Wyposażenie wnętrz i budownictwo

zamiennik cukru
Lifestyle

Jakie są najlepsze alternatywy w stosunku do tradycyjnego białego cukru?

Tradycyjny biały cukier nie od dziś stanowi podstawy składnik ulubionych słodyczy, czy pysznych wypieków. W dzisiejszych czasach wiele osób poszukuje zdrowszych alternatyw tego składnika, które nie tylko zapewniają smakowity smak, ale również dostarczają organizmowi, korzystnych dla jego zdrowia składników odżywczych. Na które z dostępnych na rynku zamienników warto zwrócić szczególną uwagę?

Jaki zamiennik cukru będzie doskonałym wyborem dla osób na diecie oraz cukrzyków?

Podstawowym kryterium, na podstawie którego diabetycy wybierają zamiennik cukru, jest niski indeks glikemiczny. Nie bez znaczenia jest również bezpieczeństwo danego produktu dla zdrowia, a także jego mała kaloryczność.

Miejsce, jakim jest sklep ze zdrową żywnością, oferuje spełniające powyższe kryteria alternatywy, które będą znacznie lepszym wyborem w stosunku do wzbudzających kontrowersje słodzików, których spożywanie w nadmiernych ilościach może w sposób niekorzystny odbijać się na zdrowiu człowieka.

Wśród najlepszych alternatyw cukru białego dla cukrzyków i osób odchudzających się należy wymienić:

  • erytrytol – czyli produkt uznawany za jeden z najzdrowszych zamienników cukru, w jednym gramie erytrytolu znajduje się jedynie 0,2 kalorii, a jego IG wynosi zero, jest on ceniony przez prawdziwych smakoszy, którzy nie chcą by ich ulubiony deser, miał nieprzyjemny posmak, oprócz tego jego bezpieczeństwo dla zdrowia zostało potwierdzone przez WHO,

  • ksylitol fiński – to produkt, który również odznacza się wielokrotnie niższą kalorycznością w stosunku do tradycyjnego cukru, a także kilkunastokrotnie niższym indeksem glikemicznym, warto wspomnieć, że ksylitol fiński jest naturalnym prebiotykiem, co potwierdza jego korzystny wpływ na zdrowie człowieka.

Alternatywy w stosunku do cukru bogate w substancje odżywcze?

Sklep ze zdrową żywnością to bogaty wybór wielu różnych zdrowych alternatyw cukru. Chętnie wybieranym produktem jest oczywiście miód, który wyróżnia się nie tylko przepysznym smakiem, ale również działaniem antybakteryjnym, a także przeciwzapalnym oraz przeciwalergicznym. Innym posiadającym wielu zwolenników zamiennikiem będzie cukier kokosowy, który wyróżnia się przede wszystkim bogactwem zawartych w nim substancji odżywczych, w szczególności potasu, ale również żelaza, czy wapnia. Dobrym wyborem dla osób niecierpiących na cukrzycę może być również naturalny syrop daktylowy. Można w nim znaleźć korzystne dla zdrowia salicyny, a także witaminę C.