ellorien.pl

Wyposażenie wnętrz i budownictwo

rodzaje etykiet samoprzylepnych
Lifestyle

Jakie wyróżniamy rodzaje etykiet samoprzylepnych?

Etykiety samoprzylepne pozwalają w łatwy sposób opisywać przesyłane produkty, ale również magazynowane towary czy dokumenty. Stanowią w tej kwestii rozwiązanie na miarę naszych czasów, które wymagają wygody, szybkości i funkcjonalności. Jakie rodzaje etykiet samoprzylepnych wyróżniamy i w jakich sytuacjach warto ich używać? Poniżej znajduje się kilka informacji na ten temat.

Etykiety termiczne

Etykiety termiczne używane są do wydruku krótkoterminowanych oznaczeń magazynowych czy też etykiet na zbiorcze opakowania. Na tle innych etykiet samoprzylepnych wyróżniają się tym, że sprawdzają się w przypadku druku termicznego, a więc nie wymagają kalki termotransferowej. Nadruk w tym wypadku nie jest odporny na działanie czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć czy promienie UV, a w związku z tym etykiety zdają egzamin w przypadku temperatury wahającej się od dwudziestu do dwudziestu pięciu stopni.

Etykiety termotransferowe

Etykiety termotransferowe są przystosowane do drukowania za pomocą drukarek biurkowych, ale wymagają kalek termotransferowych. Umożliwiają opisywanie magazynowanych towarów i w przeciwieństwie do etykiet termicznych są odporne na działanie wilgoci. W rezultacie z powodzeniem można ich używać do długoterminowych oznaczeń, przez co zarządzanie towarem na magazynie jest dużo łatwiejsze.

Etykiety znamionowe

Etykiety znamionowe są dostępne w białym, srebrnym i żółtym kolorze, a celem ich używania jest znakowanie towarów oraz tworzenie etykiet gwarancyjnych. Ich najważniejszą cechą jest fakt, że odklejonej etykiety nie da się ponownie przykleić, a klej zostawia po sobie charakterystyczny ślad. W rezultacie oznaczenia jest trwałe, a jeśli zostanie usunięte, to będzie to widoczne.

Etykiety z nadrukiem

To szeroki wybór etykiet stosowanych do oznaczania wysyłanych przesyłek, w których dominują tak zwane etykiety ostrzegawcze. Znajdują się na nich informacje o tym, że dokumenty dotyczące przesyłki zostały umieszczone w środku albo ostrzeżenia dla przewoźników, z których wynika, że wewnątrz znajdują się produkty delikatne czy szklane. Stosowanie tego rodzaju etykiet determinuje sposób przewożenia i pozwala jeszcze lepiej zabezpieczyć transportowane towary.

Wymiary etykiet

Oferowane etykiety do nadruku sprzedawane są w najróżniejszych wymiarach, dzięki czemu mogą być używane na opakowaniach i kartonach o różnych rozmiarach, a przy okazji zapewniać pracownikom magazynów i innych miejsc łatwy dostęp do informacji na temat zawartości. W ofercie znajdują się zarówno małe etykietki na niewielkie opakowania, jak i szerokie etykiety odpowiednie dla większych kartonów.