ellorien.pl

Wyposażenie wnętrz i budownictwo

Letnia damska odzież biznesowa
Moda

Letnia damska odzież biznesowa – jakich materiałów oraz krojów ubrań lepiej unikać?

Biznesowy dress code rządzi się swoimi prawami. Są bowiem tkaniny oraz ubrania, których lepiej nie zakładać do pracy. Dlaczego? Nie wszystkie modele, kroje czy materiały będą prezentować się elegancko i z klasą. Z tego właśnie powodu większość kobiet ma spore problemy z wybraniem odpowiedniego stroju do biura w okresie letnim. Jakich stylizacji lepiej unikać? Czy tkaniny bawełniane będą dobrym wyborem na lato? Z jakich materiałów powinniśmy zrezygnować całkowicie? Sprawdź!

Jakie tkaniny nie sprawdzą się w biznesowych stylizacjach?

W biznesowym dress codzie bardzo ważna jest przede wszystkim tkanina. Welur, który stał się niedawno niezwykle modny czy ponadczasowa bawełna sprawdzi się niemalże w każdej sytuacji. Są jednak również materiały, które wręcz odpadają, jeśli zależy nam na klasie oraz niebywałym stylu. O jakich tkaninach mowa?

Wiskoza

W pierwszej kolejności skupimy się na wiskozie. Jest to wręcz idealny materiał na lato, jednak nie do biura. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na jego właściwości. Ubrania wykonane z takiej tkaniny bardzo łatwo bowiem zmiąć i pognieść. Wystarczy tak naprawdę usiąść czy zapiąć pas w samochodzie i gotowe. Niestety taka pomięta odzież nigdy nie będzie wyglądać elegancko. Do tego wiskoza lubi się odkształcać. Jeśli zatem założymy do pracy np. spodnie wykonane z takiej tkaniny, te mogą rozciągnąć się w okolicy kolan i wyglądać mało atrakcyjnie. Jeśli jednak jesteś przekonana co o tej tkaniny, zajrzyj do sklepu https://miekkie.com/.

Poliester

Poliester to kolejny materiał, który większość stylistów odradza w przypadku letnich stylizacji biznesowych. Tkanina ta nie przepuszcza bowiem powietrza. Ciało nie może oddychać, więc jesteśmy narażeni na intensywne pocenie. Do tego niskiej jakości poliester wygląda mało atrakcyjnie i nieestetycznie. Czasem już z daleka widać, że założone przez nas ubranie cechuje się bardzo niską jakością. Odstawmy zatem ten materiał na bok. 

Tkaniny dresowe

Dla większości kobiet nie ma nic lepszego niż wygodna odzież wykonana z tkanin dresowych. Takie ubrania zapewniają bowiem komfort na najwyższym poziomie. Niestety nigdy nie będą wyglądały dobrze w stylizacjach biurowych. Nie oszukujmy się także, że wystarczy dobrać np. do dresowej sukienki odpowiednie dodatki i gotowe. To nie może się udać. Luźne stylizacje sportowe zostawmy na czas wolny po pracy. 

Jakich krojów ubrań lepiej unikać w formalnych stylizacjach?

Piękna i słoneczna pogoda sprzyja odkrywaniu ciała. Jest nam wtedy zdecydowanie chłodniej i łatwiej znieść uporczywe upały. Niestety pewnych letnich ubrań nie wypada nosić do pracy. O jakiej odzieży mowa?

Spódniczki mini

Piękna spódniczka mini wspaniale podkreśla nogi oraz dodaje nam kobiecości. Unikajmy jej jednak jak ognia w stylizacjach biurowych. Zakładając na siebie taką odzież, nigdy nie będziemy bowiem wyglądać profesjonalnie. O wiele lepiej sprawdzi się spódniczka do kolan o prostym np. ołówkowym kroju. 

Bluzki z wyciętym dekoltem

Czego jeszcze unikać w biurowych stylizacjach? Oczywiście bardzo wyciętych dekoltów odkrywających zbyt dużo. Taka odzież jest bowiem dedykowana na plażę czy na wolne popołudnie. Do pracy lepiej postawić na bluzki z subtelnym dekoltem w łódkę czy typu karo.

Sukienki na cienkich ramiączkach lub bez nich

Na koniec zostały nam piękne letnie sukienki na cienkich ramiączkach lub nawet i bez nich. Te oczywiście są ogromnym faux pas. Aby wyglądać bowiem elegancko, nasze ramiona muszą być zasłonięte. Najlepiej zatem postawić na modele z krótkim rękawkiem lub na szerokich szelkach.