ellorien.pl

Wyposażenie wnętrz i budownictwo

narzędzia fryzjerskie
Uroda

Narzędzia i akcesoria fryzjerskie – zadbaj o swoją fryzurę

Dobry fryzjer i jego doświadczenie oraz umiejętności decydują o fryzurze i zadowoleniu klienta. Duże znaczenie mają jednak również kosmetyki oraz akcesoria przez niego używane – jak m.in. maszynki fryzjerskie i inne narzędzia. Wybierz odpowiedni sprzęt do swojego salonu. Poniżej znajdziesz kilka propozycji.

Maszynka do włosów

Do wyboru są zarówno maszynki fryzjerskie bezprzewodowe, jak i na kablu. Dużą popularnością ze względu na swoje zalety cieszą się te drugie. Przemawia za nimi głównie wygoda i mobilność oraz łatwe użytkowanie. Można z niej korzystać w dowolnym miejscu, nie trzeba przebywać blisko gniazdka. To dobre rozwiązanie nie tylko w salonie, ale też na planie filmowym czy podczas sesji fotograficznej w plenerze.

Nożyczki i brzytwy fryzjerskie

Tak, najważniejsze akcesoria fryzjerskie to nożyczki, ale nie byle jakie! Powinny być dopasowane do dłoni fryzjera i zapewnić wygodę i komfort pracy. Profesjonalne nożyczki fryzjerskie powinny być na tyle ostre, by końcówki po podcięciu nie rozdwajały się. W salonie fryzjerskim na wyposażeniu powinien być zestaw różnych nożyczek, by można było dobrać właściwe do stworzenia danej fryzury.

Każdy profesjonalny stylista korzysta też z nożyczek fryzjerskich oraz brzytew. By dobrze sprawdzała się w Twoich rękach, powinna być w pełni profesjonalna i mieć ostrze wysokiej jakości. Musi zagwarantować pewne, zdecydowane i zarazem delikatne cięcie. Brzytwy z wąskim ostrzem umożliwiają dokładne wykonywanie wewnętrznych konturów.

Suszarki do włosów

Profesjonalne suszarki fryzjerskie pozwolą szybko wysuszyć włosy i ułożyć wymarzona fryzurę. Są bardziej wydajne i często mają zaawansowane funkcje dodatkowe, co je odróżnia od suszarek stosowanych na co dzień w domu. Do wyboru jest wiele urządzeń – m.in. suszarki z jonizacją. Jak pewnie wiesz, wysoka temperatura powoduje rozchylenie łusek włosów. Suszarki fryzjerskie wyposażone w funkcję jonizacji sprawiają, że łuski włosów stają się wygładzone, a włosy nie będą puszyć się ani elektryzować. Jonizacja polepsza efekty stylizacji i sprawia, że włosy lepiej się prezentują.

Lokówko-suszarki do włosów

Lokówko-suszarki to sprzęt fryzjerski, który ma zalety tradycyjnej suszarki oraz lokówki czy wałków do włosów. To nowoczesne akcesoria, niezbędne w salonie fryzjerskim, ale wiele pań kupuje też prostsze modele do domu. Lokówka doskonale sprawdzi się podczas układania loków i modelowania włosów różnej długości. Decydując się na zakup takiego sprzętu, stawiaj na znane marki i produkty wysokiej jakości – jak m.in. Comair czy BaByliss Pro.