ellorien.pl

Wyposażenie wnętrz i budownictwo

łazienka
Dom i Ogród

Remont łazienki? Nowe wnętrze? Oto, co jest Ci w niej potrzebne!

Wbrew pozorom łazienka to dość trudny element do zaaranżowania. Może wydawać się, że to stosunkowo małe wnętrze nie jest wymagające. W końcu ma spełniać kilka podstawowych zadań i pomieścić najważniejsze elementy. Jednak to wcale nie jest proste. Łazienka musi łączyć w sobie praktyczne aspekty z tymi estetycznymi. Dlatego też należy zgrabnie umeblować wnętrze, które będzie wygodne, pozwoli się zrelaksować, a jednocześnie umożliwi nam łatwe korzystanie ze wszystkich elementów. Na co więc zwrócić uwagę i jak urządzić łazienkę?

Wanna czy prysznic – co najlepiej wybrać do łazienki?

Urządzanie łazienki opiera się przede wszystkim na wyborze pomiędzy prysznicem a wanną. Zwykle rozwiązanie przychodzi łatwo. Jeśli mamy małą łazienkę, to stawiamy na prysznic. Przy większych pomieszczeniach zwykle wybiera się wannę. Jednak nie zawsze jest to takie oczywiste. Co jeśli mamy miejsce na wannę, ale chcemy także prysznic? Rozwiązaniem może być połączenie dwóch rzeczy w jedno! Parawany nawannowe sprawią, że będziemy mogli jednocześnie kąpać się, a innym razem brać prysznic. Są one estetyczne i praktyczne, czyli spełniają wszystkie wymagania, jakie ma dobra łazienka!

Innym problemem z wanną i prysznicem jest sytuacja, w której nie mamy miejsca na wannę, ale chcemy mieć chociaż jej namiastkę. W końcu często przydaje się ona np. do wykąpania zwierzaka. Praktycznym rozwiązaniem może być wyższy brodzik prysznicowy. Będzie można napełnić go wodą i mieć namiastkę wanny!

Urządzanie łazienki – co jest teraz w modzie?

Style we wnętrzach są obecnie bardzo różnorodne. Możemy wybierać spośród setek pomysłów. Dlatego też nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, co jest obecnie w modzie. Urządzanie łazienki może być więc kwestią indywidualną. Postaw na to, co lubisz. Baw się kolorem, fakturą i wzorami. Oczywiście nie zapomnij o stronie praktycznej. Warto pomyśleć o ciekawym deseniu na ścianie. Duże lustro idealnie sprawdzi się w mniejszej łazience, która optycznie się powiększy. Warto też pomyśleć o nietuzinkowej baterii, na przykład złotej lub czarnej. Kształt wanny czy brodzika pod prysznic także dużo zmienia. Warto pomyśleć o praktycznym rozstawieniu wszystkich mebli. Remont łazienki powinien być dobrze przemyślany. Od kolorów, przez meble, aż po wyposażenie. Wanna akrylowa czy może prysznic? Umywalka wolnostojąca czy wbudowana? Jakie oświetlenie? Kolor ręczników? Wszystko dopnij na ostatni guzik!

Remont łazienki nie musi by udręką!

Wiele osób na hasło “remont łazienki” załamuje ręce. Wcale nie ma się czego bać! Wystarczy dobry plan działania oraz chęci do pracy, a wszystko uda się załatwić w naprawdę krótkim czasie. Dlatego nie nastawiaj się negatywnie, tylko dobrze się zorganizuj! Z pewnością uda Ci się wyremontować łazienkę, a do tego spełnić wymagania ze strony praktycznej, jak i estetycznej. Nie czekaj – wybierz wszystkie potrzebne meble i akcesoria już dziś!