ellorien.pl

Wyposażenie wnętrz i budownictwo

Stomatologia estetyczna
Lifestyle

Stomatologia estetyczna – na czym polega?

Jeszcze niedawno stomatologia estetyczna kojarzyła się przede wszystkim z zabiegami dostępnymi dla nielicznych. Obecnie jednak każdy może z nich skorzystać i to w przystępnej cenie. Czym jednak jest ten dział medycyny? Czego można się po nim spodziewać?

Czym jest stomatologia estetyczna?

Każdy marzy o pięknym i zdrowym uśmiechu. I obecnie każdy może to marzenie spełnić. Właśnie wybielanie zębów to jeden z zabiegów, które są wykonywane w ramach stomatologii estetycznej. Ale nie jedyny.

Różnorodne zabiegi są wykonane po to, by usunąć nawet bardzo poważne i skomplikowane wady zgryzu, poprawić kształt uzębienia, rysy twarzy. Wykorzystuje się do nich zaawansowane technologie i dobrej jakości sprzęt, które poprawiają kondycję uzębienia.

Jakie zabiegi wchodzą w skład stomatologii estetycznej?

Zabiegów jest wiele, ale do najpopularniejszych należą:

 • Skaling zębów – usuwanie kamienia nazębnego
 • Wybielanie zębów
 • Z pomocą lampy – pozwala na uzyskanie białych zębów na jednej wizycie. Wykorzystuje się do tego specjalną lampę.
 • Z pomocą nakładek – korzysta się z nich przez kilka tygodni. Są to specjalne nakładki wybielające stosowane samodzielnie w domu.
 • Piaskowanie zębów – stosowane przy dużej ilości kamienia nazębnego.
 • Licówki – małoinwazyjny sposób na zmianę kształtu uzębienia.
 • Ortodoncja – pozwala na korygowanie wad zgryzu z pomocą aparatów ortodontycznych.

Dlaczego warto zdecydować się na zabiegi?

Właśnie stomatologia estetyczna Warszawa pozwala na bezpieczną zmianą i poprawę wyglądu zębów. Większość zabiegów jest nieinwazyjnych (lub małoinwazyjnych), a przy tym są szybkie i bezbolesne. Sama wizyta trwa krótko i nie potrzeba po niej długiej rekonwalescencji. Za to efekty miło nas zaskoczą.

Poza kwestią poprawy wyglądu, zabiegi pozwalają na usunięcie kamienia nazębnego, który może prowadzić do poważniejszych problemów dziąseł i zębów. To będzie przekładać się na działanie całego organizmu.

Stomatologia estetyczna – przeciwskazania

Są oczywiście sytuacje, w których nie jest możliwe skorzystanie z zabiegów. Są to:

 • Problemy z zębami np. ubytki
 • Ciąża
 • Karmienie piersią
 • Alergia wywoływana na niektóre składniki, które są używane podczas zabiegów.

Stomatologia estetyczna Warszawa

 Piękny i zdrowy uśmiech jest obecnie na wyciągnięcie ręki. Nie musi wiązać się także z wysokimi kosztami. Stomatologia estetyczna wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnego człowieka i pozwala na uzupełnienie profilaktyki zdrowego uzębienia. Nigdy dotąd dbanie o estetykę uzębienia nie było tak proste jak dzisiaj. Zabiegi są przeprowadzane sprawnie, bezboleśnie i z naprawdę wspaniałymi rezultatami.