ellorien.pl

Wyposażenie wnętrz i budownictwo

Woda odświeżająca
Uroda

Woda odświeżająca- jak działa? Kiedy się przydaje?

Woda odświeżająca to niezwykle przydatny kosmetyk o uniwersalnym działaniu. Doceniają go zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Delikatna i subtelnie pachnąca woda przynosi skórze pożądane odświeżenie i ukojenie. Jej zapach, przyjemne orzeźwia zwłaszcza w okresie letnim, ale też po intensywnej aktywności fizycznej.

Czym jest woda odświeżająca?

Woda odświeżająca, czyli eau de fraiche to popularny kosmetyk, którego można zakupić w drogeriach stacjonarnych, jak i tych internetowych. Preparat ten charakteryzuje się małym stężeniem olejków, które wynosi od 1 do 3%. Co ciekawe, specyfik ten ma najniższą zawartość czystych substancji zapachowych spośród wszystkich dostępnych płynnych kosmetyków zapachowych. Wody odświeżające to produkty wysokiej jakości, które mają konkretne zastosowanie. Zadaniem tych kosmetyków jest delikatnie odświeżenie ciała, ale nie tylko. Takie środki mogą też zwalczać podrażnienia skóry, zaczerwienienia, redukować poparzenia słoneczne oraz zmniejszać zmęczenie. Wybierając odpowiedni dla siebie specyfik, warto zwrócić uwagę na greckie kosmetyki, które bazują na całkowicie naturalnym składzie. Są więc w pełni bezpieczne dla skóry, nie powodują podrażnień i reakcji alergicznych. Mogą z nich korzystać nawet osoby o skórze wrażliwej.

Woda odświeżająca- kiedy warto po nią sięgnąć?

Woda odświeżająca przydaje się w wielu sytuacjach. Możemy jej użyć między innymi w okresie letnim, kiedy to nasza skóra narażona jest na przesuszenie w wyniku silnego działania promieniowania słonecznego. Specyfik ten zapewni skórze błyskawiczne nawilżenie i ochronę przed wysuszeniem. Przyniesie też ulgę w przypadku poparzeń słonecznych. Ponadto woda odświeżająca okazuje się nieoceniona także w okresie zimowym, zwłaszcza jeśli przebywamy w silnie nasłonecznionych miejscach czy klimatyzowanych pomieszczeniach. Skóra jest wówczas narażona na uszkodzenie i wysuszenie, co sprzyja jej szybszemu starzeniu się. To też znakomita opcja dla osób uprawiających sporty. Kosmetyk ten szybko odświeży skórę. Warto ją zabrać także na wakacje w ciepłych krajach, czy też do pracy.

Wody odświeżające- jakie wybrać?

Popularnością cieszą się zwłaszcza greckie kosmetyki, które nie zawierają żadnych szkodliwych substancji chemicznych. Mają przyjemny zapach i długo utrzymują się na skórze. To produkty o uniwersalnym działaniu i zastosowaniu.

Woda odświeżająca przyda się każdej kobiecie, której skóra potrzebuje odświeżenia i ukojenia. Co ważne, niewielka buteleczka zmieści się w torebce, a więc warto ją mieć zawsze przy sobie.

Materiał zewnętrzny