ellorien.pl

Wyposażenie wnętrz i budownictwo

Biometria optyczna
Dom i Ogród

Biometria optyczna, czyli skuteczny sposób na sprawdzenie, czy mamy do czynienia z wadą wzroku

Biometria optyczna to urządzenie, które powinno stanowić ważny element wyposażenia w gabinecie okulistycznym. Na co dzień jest ono wykorzystywane m.in. w celu precyzyjnego pomiaru promienia krzywizny rogówki.

W praktyce biometria optyczna jest chętnie wykorzystywana przez lekarzy okulistów do przeprowadzania diagnozy oraz leczenia pacjentów borykających się z zaćmą.

Znajdujące się w ofercie naszego sklepu biometry pozwalają na przeprowadzenie dokładnych pomiarów. Wykorzystuje się je po to, by można było łatwiej dobrać soczewki korekcyjne dostosowane do potrzeb wzrokowych danego pacjenta.

Biometria optyczna. Do czego może się ona przydać?

Praktyka pokazuje, że badania przeprowadzane z użyciem biometrów optycznych są postrzegane przez pacjentów jako wygodne i nieinwazyjne. Pomiar wykonywany z użyciem tego urządzenia nie zajmuje wiele czasu; zazwyczaj cała procedura trwa nie dłużej niż kilkanaście sekund. Mechanizm tego urządzenia pozwala na dokładne i precyzyjne wyniki. Zazwyczaj nic nie stoi na przeszkodzie, by używać biometrów nawet w przypadku osób cierpiących na zaawansowaną postać zaćmy.

Jak już wspomnieliśmy, użycie biometru optycznego jest istotne w celu trafnego zdiagnozowania zaćmy. Dzięki temu okuliści są w stanie uzyskać wiarygodne wyniki, a następnie dobrać odpowiednie metody leczenia. Biometr optyczny może sprawdzić się również w przypadku tzw. zaćmy starczej, z ryzykiem wystąpienia której powinny liczyć się osoby po sześćdziesiątym roku życia.

Generalnie, diagnostyka z wykorzystaniem biometru optycznego może dać bardziej miarodajne wyniki niż na przykład badanie ultrasonograficzne USG (oczywiście, zależy to od konkretnego przypadku). Jeśli dodamy do tego fakt, że jest ono z zasady mniej uciążliwe dla pacjenta i nie powoduje bólu….

Jak działa biometr optyczny?

Biometry optyczne pozwalają na pomiar stanu, w jakim znajduje się oko danego pacjenta. Informacje uzyskane w ten sposób mogą okazać się przydatne podczas ustalania mocy soczewki wewnątrzgałkowej, którą wszczepia się w trakcie operacji zaćmy.

Jakie biometry optyczne można znaleźć w MDT Kraków?

W asortymencie sklepu internetowego MDT Kraków można znaleźć m.in. biometry optyczne marki Tomey, wśród nich zaś dwa modele, czyli:

  • OA-1000,

  • OA-2000.

OA-1000 to przede wszystkim wygoda podczas codziennej pracy oraz szybkość pomiarów (zwykle bez szkody dla ich precyzji).

Z kolei model OA-2000 to nie tylko wysoka precyzja, ale także uniwersalność. OA-2000 można z powodzeniem stosować nawet w przypadku zaćmy starczej.