ellorien.pl

Wyposażenie wnętrz i budownictwo

Suchy olejek do opalania
Lifestyle

Suchy olejek do opalania – czy warto po niego sięgnąć?

Piękna opalenizna to dla wielu osób dowód na to, że wakacje były udane. Jednak piękna opalenizna wymaga zastosowania odpowiednich kosmetyków – nieumiejętne korzystanie ze słońca może skończyć się poparzeniami słonecznymi, które nie tylko nie będą wyglądały zbyt estetycznie, ale również nie będą specjalnie przyjemne. Jak pięknie i bezpiecznie się opalać? Warto sięgnąć po suchy olejek do opalania, bezpieczny i skuteczny, który dzięki swoim cennym właściwościom z powodzeniem będzie mógł posłużyć też jako np. masełko do rąk.

Co warto wiedzieć o suchym olejku do opalania?

Suchy olejek to opalania jest doskonałą alternatywą dla klasycznych produktów, które przez dość tłustą konsystencję pozostawiają ciężkie do usunięcia play na ręcznikach, kostiumach kąpielowych czy ubraniach. Dzięki niemu problem zabrudzeń zostaje wyeliminowany. Kolejną zaletą suchych olejów do ich dobra wchłanialność. Nie pozostawiają one na skórze tłustego, błyszczącego filmu, który dla wielu nie wygląda estetycznie.
W dobrej jakości suchych olejkach przeznaczonych do opalania w składzie powinny znaleźć się emolienty. To składniki, które bardzo dobrze nawilżają i regenerują skórę. Niektóre tego typu produkty kosmetyczne ze względu na zawartość parafiny, witamin czy olei roślinnych mogą być stosowane nie tylko do opalania, ale również do pielęgnacji całego ciała (świetnie sprawdzą się np. jako masełko do rąk).

O czym warto pamiętać, wybierając dobry olejek do opalania?

Nie każdy suchy olejek do opalania będzie dobrej jakości. Choć niewątpliwie przez konsystencję stosowanie tego typu kosmetyków ma wiele zalet, przy wyborze należy zwracać uwagę przede wszystkim na ich skład oraz poziom ochrony przeciwsłonecznej. To najważniejsze parametry decydujące o wyborze kosmetyków do opalania niezależnie od tego, jaką przybierają formę.

Najlepsze olejki powinny mieć SPF na poziomie co najmniej 30. W przypadku kobiet w ciąży, dzieci czy osób o bardzo jasnej karnacji im większa ochrona słoneczna tym opalanie jest bezpieczniejsze. Poza SPF ważny jest skład. Dobrej jakości suchy olejek do opalania powinien zawierać możliwie jak najwięcej składników naturalnych. Dobrym rozwiązaniem są produkty zawierające oleje roślinne, olej arganowy, olej kokosowy czy antyoksydanty (w takich kosmetykach niezbędna jest witamina E intensywnie nawilżająca i hamująca procesy starzenia się skóry).

Suche olejki przeznaczone do opalania to dobre rozwiązanie, warto jednak pamiętać o odpowiedniej ochronie przed działaniem promieni słonecznych oraz możliwie jak najbardziej naturalnym składzie.