ellorien.pl

Wyposażenie wnętrz i budownictwo

Jak kurierzy pracują w święta
Lifestyle

Jak kurierzy pracują w święta? I czy w ogóle pracują?

Koniec roku to okres największych obciążeń dla wszystkich firm kurierskich. Wieloletnie doświadczenie sprawiło, że przewoźnicy są do niego bardzo dobrze przygotowani. Nie musi to jednak oznaczać, że paczka przygotowana do wysyłki w ostatniej chwili dotrze do odbiorcy jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia w trakcie kulminacji tego gorącego sezonu. Czy kurierzy pracują w święta? Jak zwiększyć szansę skutecznej dostawy, przesyłki realizowanej w ostatniej chwili?

Czy kurierzy pracują w święta?

Każda firma kurierska prowadzi własną politykę, jeśli chodzi o pracę w dni świąteczne. Aby dobrze przygotować się do tego gorącego okresu i zadbać o odpowiednio wczesne dokonanie świątecznych zakupów przez internet, jak również wysyłkę prezentów do rodziny, warto śledzić komunikaty wydawane przez przewoźników. Często pojawiają się one już w listopadzie i są na bieżąco aktualizowane. Bezpośrednio na stronie konkretnego kuriera można zazwyczaj dowiedzieć się, kiedy przesyłka powinna zostać nadana, aby klient otrzymał gwarancję, że dotrze ona do odbiorcy przed świętami.

Na stronach internetowych przewoźników podawane są także informacje, w jakich godzinach w tym okresie pracują kurierzy. Niezależnie od przewoźnika jedno jest pewne – 25 i 26 grudnia to dla wszystkich kurierów dni wolne od pracy, podobnie jak 1 stycznia. Nieco inaczej prezentuje się kwestia Wigilii, czyli 24 grudnia. Większość firm kurierskich dostarcza tego dnia paczki do popołudnia, na przykład do 14:00 lub 16:00. Planując wysyłkę last minute i licząc na powodzenie przedsięwzięcia, warto wziąć pod uwagę ten fakt. Zwykle podobne godziny pracy kurierów dotyczą także Sylwestra.

Jak skutecznie wysłać świąteczną paczkę last minute?

Jeśli zaistnieje potrzeba wysłania paczki last minute w okresie przedświątecznym, najlepszym wyborem jest wówczas przesyłka ekspresowa. Istnieje duża szansa, że zamówienie dotrze do odbiorcy z dnia na dzień, o ile oczywiście konkretny przewoźnik będzie w stanie to zagwarantować. Inaczej wyglądają natomiast internetowe zakupy – ich realizacja nie jest uzależniona wyłącznie od pracy kurierów, ale przede wszystkim samego sklepu internetowego. Dobrą praktyką jest podawanie przez internetowych sprzedawców terminów, w których dają oni gwarancję, że przesyłka dotrze do odbiorcy przed Świętami Bożego Narodzenia.

Nadając paczkę w ostatniej chwili warto poszukać wszelkich dostępnych możliwości. W tym kontekście bardzo pomocne są porównywarki usług kurierskich, na przykład Sendit.pl. Użytkownik w jednym miejscu zyskuje dostęp do ofert wiodących przewoźników działających na polskim rynku. Dzięki temu można wygodnie porównać nie tylko cenę realizacji zlecenia, ale również możliwy termin, co w przedświątecznym okresie ma kluczowe znaczenie.

Czy warto ponosić zbędne ryzyko?

Jednak najlepszą metodą na uniknięcie przykrej niespodzianki związanej z niedotarciem paczki na czas jest odpowiednio wczesne zaplanowanie świątecznych zakupów i wysyłek. Najgorętszy okres w branży kurierskiej, podobnie jak w branży e-commerce rozpoczyna się w listopadzie i obejmuje przede wszystkim Black Friday, a także ostatnie dni przed świętami.

Więcej podobnych porad można znaleźć na stronie popularnego brokera kurierskiego: https://www.sendit.pl/blog.