ellorien.pl

Wyposażenie wnętrz i budownictwo

Dom i Ogród

Szafka drewniana do łazienki – sposób na opanowanie chaosu

Łazienka to miejsce, w którym odpoczywamy po trudach dnia. Musi być nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne. Jak wybrać szafki do łazienki, które uporządkują przestrzeń?

Elegancki design

Szafki w łazience są koniecznością. Schowamy w nich ręczniki, chemię czy wiele drobiazgów, które w łazience są niezbędne. Warto skoncentrować się na szafkach, których design jest uniwersalny, a szafki będą mogły nam posłużyć wiele lat.

Szafka drewniana do łazienki to element, który nie tylko idealnie sprawdzi się w każdym wnętrzu, ale jednocześnie jest praktyczny i elegancki. Drewno jest modne od wielu lat i nic nie wskazuje na to, by szybko miało się to zmienić.

Szafka drewniana do łazienki sprawi, że pomieszczenie nabierze eleganckiego charakteru. Drewno sprawi, że łazienka będzie przytulna, jasna i przyjemna.

Łącząc drewno z białym kolorem można optycznie powiększyć przestrzeń. Jest to często niezbędne w łazienkach, które są małe i ciasne. Wykorzystując fronty z połyskiem uzyskamy grę światła, która dodatkowo optycznie powiększy pomieszczenie.

Jak wykorzystać dostępną przestrzeń?

Szafka drewniana do łazienki musi być dopasowana do pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem jest wykonanie szafek na wymiar, dzięki temu można dobrze zagospodarować każdy dostępny centymetr powierzchni.

Bardzo ważne jest wykorzystanie wnęk. Projektując szafki drewniane do samego sufitu zyskamy niezbędne miejsce na ręczniki, pościel czy koce – wszystko to, czego nie używamy na co dzień.

Szafka drewniana do łazienki to również idealny sposób na ukrycie pralki czy suszarki. Dzięki temu łazienka będzie wyglądała dużo bardziej estetycznie. Przestrzeń będzie wydawała się uporządkowana.

Umywalka – miejsce strategiczne

Najważniejszym elementem łazienki jest umywalka, przy której rozpoczynamy i kończymy dzień. Szafka drewniana do łazienki pod umywalkę powinna być wyposażona w szuflady, w których ukryjemy podstawowe rzeczy niezbędne do pielęgnacji.

Ważne jest, by szuflady były z pełnym wysuwem, dzięki temu dostęp do nich będzie łatwy, a wyciągniecie niezbędnych rzeczy nie będzie stanowiło problemu.

Nad umywalką konieczne jest lustro. Warto w niewielkich łazienka postawić obok słupki szafek, by dodatkowo wykorzystać dostępną przestrzeń. Otwarte półki nie są najlepszym rozwiązaniem, wprowadzają chaos. Na półkach najkorzystniej umieścić jedynie kilka najpotrzebniejszych kosmetyków. Warto zadbać, by były estetycznie zapakowane.

Funkcjonalna łazienka jest dobrze zaplanowana, przestrzeń wykorzystana jest maksymalnie, a drewniane szafki stanowią elegancki element wystroju.