ellorien.pl

Wyposażenie wnętrz i budownictwo

Dom i Ogród

Jak urządzić przedpokój w stylu rustykalnym?

Przedpokój jest miejscem, które jako pierwsze rzuca się w oczy po wejściu do pomieszczenia. Jest to również pomieszczenie, w którym spędza się regularnie dużo czasu szykując się do wyjścia. Dlatego warto urządzić przedpokój w stylu rustykalnym, który będzie prezentował się świetnie.

Barwy w stylu rustykalnym

Jednocześnie dobrze, żeby był funkcjonalny, ponieważ praktyka odgrywa dużą rolę. Styl rustykalny zdobył dużą popularność w ostatnich latach. Jego inspiracją są stare wsie, które występowały w przeszłości na terytorium kraju. Rustykalna stylistyka wychodzi naprzeciwko tak zwanemu minimalizmowi. Minimalizm jest surowy oraz sterylny, natomiast rustykalizm charakteryzuje się bardzo przytulnym klimatem oraz ciepłem. Najczęściej spotykane barwy w stylu rustykalnym to ziemia oraz wiatr. Na szczególną uwagę zasługuje użycie naturalnych surowców oraz folkowych dekoracji.

Cechy stylu rustykalnego

Styl rustykalny charakteryzuje się licznymi niedoskonałościami oraz naturalnością. Są to czynniki, które wyróżniają tę stylistykę od innych dostępnych. Do przedpokoju urządzonego w stylu rustykalnym najlepiej pasują masywne meble wykonane z drewna. Ich konstrukcja powinna być stabilna i posiadać grube elementy. Okucia mebli z reguły wykonane są z metalu. Całość prezentuje się idealnie w połączeniu z masywnymi szafkami na buty. Powinna być ona niewielkich rozmiarów, ponieważ wtedy wszystko będzie się dobrze komponować. Dodatkowo do przedpokoju można wstawić garderobę, która perfekcyjnie wypełni przestrzeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu wieszaki, półki oraz szuflady będą znajdować się w jednym miejscu. Pozwoli to zaoszczędzić dużo przestrzeni i lepiej zagospodarować przedpokój. Niektóre garderoby posiadają także lustra oraz szafkę na buty.

Drewniane garderoby

Drewniane garderoby prezentują się świetnie pod względem estetycznym i doskonale pasują do mieszkania urządzonego w takiej stylistyce. Dużą zaletą jest ich funkcjonalność oraz proporcjonalność. Warto również dodać metalowe haki, które będą pełniły głównie funkcję dekoracyjną. Dobrym dodatkiem do przedpokoju jest także drewniany zegar. Będzie się dobrze komponował z resztą elementów, a dodatkowo będzie spełniał cele praktyczne. Ważne, żeby wskazówki zegara były wykonane z metalu. Ciekawym dodatkiem mogą być również wiklinowe kosze, a także koszyczki na wszelkie drobiazgi. Można także spróbować dodać lampiony, które dodadzą nieco klimatu. Ściany przedpokoju najlepiej pomalować na biało. Inne kolory niestety nie będą dobrze współgrać z drewnianą kolorystyką mebli. Bardzo dobrze wygląda także przedpokój z betonem dekoracyjnym.