ellorien.pl

Wyposażenie wnętrz i budownictwo

Uroda

Rozjaśnianie włosów w domu – jak to zrobić?

Każda brunetka, która marzy o lśniących jasnych splotach może to osiągnąć! Jednym ze sposobów, aby włosy nabrały wymarzonego odcieniu, jest rozjaśnianie włosów. Nie można jednak zapomnieć, że rozjaśnianie prowadzi do wysuszenia, a tym samym do niszczenia włosów.

Rozjaśnianie – na czym polega?

Poprzez zabieg rozjaśniania można zmienić naturalny kolor włosów od jednego do nawet kilku tonów! Jest to możliwe dzięki usunięciu z włosów znajdującego się w nich pigmentu. Warto podkreślić, że usunięcie pigmentu może być przeprowadzone na kilka różnych sposobów i będzie miało to bezpośredni wpływ na kondycję włosów. Oznacza to, że wybór metody zawsze powinien być przemyślany!

W pierwszej kolejności należy zastanowić się o ile tonów chce się rozjaśnić naturalną barwę włosów. Nie można też zapomnieć o uwzględnieniu aktualnego stanu włosów. Każda osoba, która decyduje się na bardzo mocne rozjaśnienie włosów, powinna skierować się do specjalisty. Naturalne metody, które pozwalają na delikatną zmianę odcienia, można jak najbardziej wykorzystywać w domu. Tak więc, jak może przebiegać rozjaśnianie włosów w domu?

Odpowiednie metody rozjaśniania

Jedną z najpopularniejszych metod jest rozjaśnianie włosów przy użyciu cytryny. W takim wypadku należy użyć od jednej do kilku cytryn. Metoda ta polega na rozcieńczeniu w proporcji 1:3 soku z wyciśniętych cytryn i wody. Następnie sok z wodą należy nałożyć na włosy i nie spłukiwać mieszanki przez kilka godzin. Aby osiągnąć oczekiwany rezultat, zabieg musi być powtarzany codziennie przez kilka dni. Najlepszy efekt osiągnie się, gdy rozjaśnianie jest wsparte wystawianiem włosów na słońce.

Ciekawym sposobem na rozjaśnienie włosów w domu jestem wykorzystanie miodu. Osoba, która zdecydowała się na ten sposób powinna zmieszać łyżeczkę miodu z naturalną odżywką do włosów. Taką mieszankę należy nałożyć na wcześniej umyte i lekko osuszone włosy. Zdejmuje się ją po upływie około godziny. Innym sposobem na rozjaśnienie włosów może być wykorzystane naturalnych ziół. Dobrze sprawdzi się rumianek, który może sprawić, że włosy nabiorą złocistych refleksów.

W celu przygotowania mieszanki należy zalać cztery torebki rumianku. Gdy przygotowany napar ostygnie nakłada się go na świeżo umyte włosy. Kolejnym krokiem będzie ich owinięcie w ręcznik i pozostawienie w tym stanie na około 20 minut. Po tym czasie ręcznik można ściągnąć a rumianek wypłukać. Innym naturalnym sposobem, o którym warto wspomnieć, jest rozjaśnienie włosów z wykorzystaniem samej wody i promieni słonecznych. Aby przygotować zabieg wystarczy namoczyć włosy i poddać je działaniu promieni słonecznych.