ellorien.pl

Wyposażenie wnętrz i budownictwo

Lifestyle Zdrowie

Od czego zacząć praktykę jogi?

Joga to rodzaj aktywności, który ma na celu zajęcie się nie tylko ciałem, ale również duchem. Jest to droga do zdrowia w bardzo szerokim znaczeniu. Warto spróbować tej formy aktywności, która często zaskakuje wynikami, które można osiągnąć.

Zobacz też: Ciasta – odkryj różnorodność smaków

Czy joga jest dla mnie?

Zastanawiając się, joga od czego zacząć trzeba przede wszystkim spróbować. Nie zobaczysz, nie będziesz wiedzieć!

Warto zastanowić się, czy wolisz zajęcia w zaciszu domowym, czy raczej w grupie, gdzie nauczyciel jest blisko i na bieżąco kontroluje wykonywane asany.

Rozpoczynając przygodę z jogą warto spróbować znaleźć sobie grupę, która będzie nam odpowiadała, w której będziemy dobrze się czuli. Bardzo ważny jest nauczyciel, z którym musimy nawiązać dobry kontakt. W innym przypadku zajęcia jogi nie będą pomagały nam się rozwijać, a o to tu przede wszystkim chodzi.

Zmiana nauczyciela nie jest czymś złym. Ludzie są bardzo różni i nie każdy nauczyciel może być dla nas idealny. Znalezienie nauczyciela, z którym nawiążemy kontakt pozwoli na prawidłowe praktykowanie jogi.

Trzeba pamiętać, że zajęcia jogi polegają na pokonywaniu własnych słabości. Mierzeniu się z własnymi ograniczeniami. Na zajęciach jogi nie zwracamy uwagi na innych praktykujących. Nie ścigamy się z nimi, by wykonać więcej pozycji. Staramy się odizolować i zająć swoim ciałem oraz umysłem.

Bardzo ważny jest komfort na zajęciach. Niewielka ilość osób w grupie to nie tylko szansa na to, że nauczyciel dostrzeże nasze błędy i natychmiast je skoryguje. To również szansa na skupienie się na tym, co robimy.

Jak przygotować się na zajęcia?

Zastanawiając się, joga od czego zacząć warto pamiętać o wygodnym stroju, który nie będzie krępował ruchów. Trzeba być również przygotowanym do relaksu, którym rozpoczynają i kończą się każde zajęcia.

Warto ubrać się warstwowo, gdyż po 90 minutach intensywnego wysiłku w czasie relaksu bardzo szybko robi się zimno. Gruba bluza lub nawet kocyk są niezbędne.

Do zajęć jogi bardzo często wykorzystywane są pasy, kostki czy wałki – taki sprzęt najczęściej jednak znajduje się w klubie i nie ma konieczności przynoszenia własnych.

Przed zajęciami jogi warto wyciszyć się przez chwile. Dobrym sposobem jest spacer na zajęcia, który pozwoli na chwilę relaksu. Wyciszenie się i wsłuchanie we własne ciało jest podstawowym elementem udanej praktyki jogi. Trzeba pamiętać, że na zajęciach jogi nic nie robi się na siłę. Ciało samo wie, kiedy należy przestać wykonywać pozycję, nie pogłębiać jej i wyjść z pozycji. Słuchając swojego ciała po pewnym czasie zauważymy widoczne zmiany w wyglądzie oraz samopoczuciu.