ellorien.pl

Wyposażenie wnętrz i budownictwo

Dom i Ogród

Co warto wiedzieć o projektach domów wielorodzinnych?

Projekty domów wielorodzinnych są przede wszystkim w grupie zainteresowania deweloperów, którzy chcą wybudować eleganckie i funkcjonalne osiedla. Również osoby prywatne coraz częściej szukają pomysłu na dom pokoleniowy. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając projekty domów wielorodzinnych?

Kto poszukuje projektów domów wielorodzinnych?

Osiedla domów wielorodzinnych często nadal kojarzą się z budynkami, które wyglądają jak klocki, są identyczne i wyjątkowo nieciekawe. Nic bardziej błędnego!

Od wielu już lat budynki wielorodzinne nie są wielkimi, nieestetycznymi blokami, w których mieszkało wiele rodzin. Często są budynkami, w których mogą zamieszkać 2 -3 rodziny. Ich design jest nowoczesny i elegancki, a skojarzenia z PRL-owską architekturą dawno są nieaktualne.

Dom wielorodzinny jest budynkiem przeznaczonym dla kilku rodzin. Nie jest on sprecyzowany w prawie budowlanym, które wyjaśnia jedynie czym jest dom jednorodzinny. Na tej definicji można jednak zbudować definicję domu wielorodzinnego, który musi mieć więcej niż dwa odrębne lokale mieszkalne.

Projekty domów wielorodzinnych bardzo często są przygotowane dla konkretnej grupy odbiorców. Luksusowe apartamenty, kameralne budynki dla kilku rodzin czy budynek dla rodziny wielopokoleniowej.

Nowoczesny design

Projekty domów wielorodzinnych najczęściej są to domy piętrowe. Od wielu już lat odchodzi się od budynków wielopiętrowych, które nie cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Kupując mieszkanie coraz częściej poszukujemy większej prywatności i chcemy dzielić budynek z mniejsza liczbą sąsiadów.

Deweloperzy często wybierają projekty domów wielorodzinnych, które są niskie, gdyż nie ma wtedy konieczności instalacji windy. W takich budynkach bardzo często są zróżnicowane mieszkania. Mamy kawalerki, mieszkania 2, 3 pokojowe, a nawet większe.

Wybierając projekty domów wielorodzinnych należy pamiętać, że mogą one mieć wbudowane garaże lub platformy parkingowe, co jest bardzo mile widziane przez klientów, którzy nie będą zmuszeni szukać miejsc parkingowych w pobliżu domu.

Projekty domów wielorodzinnych coraz częściej mają ciekawe balkony, loggie czy tarasy, które zlokalizowane są na ostatnim piętrze. Wielu deweloperów zapewnia również dostęp do ogródków dla właścicieli mieszkań na parterze.

Projekty domów wielorodzinnych są bardzo zróżnicowane i eleganckie. Nie są to już nudne i nieeleganckie domy wielopiętrowe, które znamy z przeszłości. Dziś są to domu, które są gustowne, eleganckie i jednocześnie funkcjonalne. Nie jest to zbiór wielu osób. Bardzo często są przeznaczone dla niewielu rodzin, które chcą mieszkać w kameralnym budynku.