ellorien.pl

Wyposażenie wnętrz i budownictwo

Dom i Ogród

Jak wybrać projekt domu z kosztorysem?

W obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na budowę swojego własnego domu i jest to bardzo dobre rozwiązanie. W sprzedaży można znaleźć bardzo wiele ciekawych projektów domów, dlatego warto dowiedzieć się, na co konkretnie zwrócić uwagę podczas ich wyboru. Jest to bez wątpienia bardzo istotna kwestia.

Dom w zielistkach

Aktualnie projekty domów z kosztorysem mogą być bardzo zróżnicowane. Wśród najczęściej wybieranych projektów domów można między innymi wymienić dom w zielistkach. Jego postawienie w stanie surowym zamkniętym wynosi około stu dwudziestu tysięcy. Dom ma powierzchnię około stu dziesięciu metrów kwadratowych. Składa się na nią pięć pokoi, kuchnia, dwie łazienki, a także kotłownia oraz garderoby. Na pewno będzie to bardzo korzystna opcja dla rodziny, dlatego warto się nad nią w szczególny sposób zastanowić. Dom prezentuje się bardzo nowocześnie i dodatkowo posiada poddasze użytkowe.

Dom w aurorach

Kolejnym bardzo popularnym projektem domu z całą pewnością jest dom w aurorach. Ten budynek prezentuje się bardzo dobrze i posiada dość nowoczesny wygląd. Dlatego jest tak chętnie wybierany przez wiele osób w różnym wieku. Dom w aurorach posiada powierzchnię około stu trzydziestu metrów kwadratowych. Można w nim znaleźć takie pomieszczenia jak cztery pokoje, kuchnia, dwie łazienki, spiżarnia, kotłownia, pralnia, garderoby, a także garaż i kominek. Koszt wybudowania domu w stanie surowym zamkniętym wynosi około dwieście dwanaście tysięcy.

Dom w jabłonkach

Wśród innych, popularnych projektów domów można również wymienić dom w jabłonkach. Budynek posiada powierzchnię, która wynosi około sto trzydzieści metrów kwadratowych. Składa się na nią pięć pokoi, dwie łazienki, kuchnia, garderoby, spiżarnia, pralnia, pomieszczenie gospodarcze, a także kotłownia oraz kominek. Koszt wybudowania tego rodzaju domu w stanie surowym zamkniętym wynosi około sto dziewięćdziesiąt trzy tysiące złotych.

Dom w malinówkach

Polecanym projektem domu z całą pewnością jest również dom w malinówkach. Tego rodzaju obiekt bardzo dobrze się prezentuje i jest wykonany w dość nowoczesnym stylu. Koszt budowy stanu surowego zamknięcie wynosi w tym przypadku około sto trzydzieści trzy tysiące. Natomiast powierzchnia domu liczy około sto piętnaście metrów kwadratowych. Składają się na nią takie pomieszczenia jak pięć pokoi, dwie łazienki, kuchnia, a także pralnia, spiżarnia oraz kotłownia. Na pewno będzie to fantastyczny wybór dla rodziny, dlatego warto się nad nim w szczególny sposób zastanowić oraz przemyśleć pewne kwestie.