ellorien.pl

Wyposażenie wnętrz i budownictwo

Nieruchomości

Jak dobrze i skutecznie negocjować cenę mieszkania?

Kupno mieszkania to bardzo ważna inwestycja, która w dodatku jest inwestycją na wiele długich lat. Dobrze jest więc by sam proces zakupu mieszkania był bardzo dobrze przemyślany i idealnie przeprowadzony. Kupując mieszkanie trzeba tak pokierować sprawą by zyskać dla siebie jak najwięcej i by według jak najlepszych warunków zakupić mieszkanie, które nam się spodobało.

Zawsze można zyskać najlepsze warunki cenowe dla siebie

Bez względu na fakt, czy kupuje się mieszkanie z pierwszej ręki czy też z rynku wtórnego w każdej chwili można tak pokierować zakupem, że warunki dla nas okażą się jak najlepsze. Zawsze najważniejsze jest też to by to obie strony z uśmiechem na twarzy doszły do finalizacji danej transakcji. Inaczej jednak będą wyglądać negocjacje z developerem, który zawsze będzie dążył do podwyższenia ceny a nawet gdy stworzy wrażenie, że ją opuścił to wcześniej znacznie ją zawyży. Dlatego przy tych negocjacjach trzeba walczyć o to by za swoją cenę otrzymać od developera jak najwięcej. Inaczej wyglądać będą negocjacje z osobą prywatną, która mieszkanie chce aktualnie sprzedać.

Czym się kierować podczas negocjacji?

Jak negocjować cenę mieszkania? To pytanie nurtuje osoby, które chcą w jak najlepszych opcjach zakupić swoje przyszłe lokum.
Przystępując do jakichkolwiek negocjacji cenowych najpierw trzeba określić sobie samemu jaką kwotę jesteśmy w stanie zapłacić. Dobrze jest też sprawdzić swoją zdolność kredytową i późniejszą szansę spłaty pobranego kredytu. Następnie dobrze jest przeprowadzić określony research w internecie, ile takie mieszkania kosztują, biorąc pod uwagę lokalizację, metraż, rodzaj mieszkania. Analizując to wszystko trzeba zdać sobie sprawę, że zakup mieszkania to nie wszystko. Czasami trzeba mieszkanie wykończyć, wyremontować lub przysposobić dla siebie. Na to wszystko potrzebne są dodatkowe środki pieniężne. Toteż nigdy nie wolno ograniczać się jedynie do rozliczenia, które uwzględnia tylko zapłatę za mieszkanie.
Kupując mieszkanie od developera dobrze jest sprawdzić jakimi cieszy się on na rynku opiniami.

Dodatkowo alternatywa

Zawsze dobrze jest mieć, tak zwany, plan B czy też asa w rękawie. Oznacza to, że decydując się na dane negocjacje dobrze jest gdy w zanadrzu będziemy mieć alternatywę innego zakupu mieszkania. Oferta z planu B powinna być podobna do tej, w której aktualnie negocjujemy cenę. Będzie to zawsze solidny argument, na który warto się powoływać a gdy nie wyjdą nam negocjacje may wtedy dodatkową alternatywę.
Wszelkiego rodzaju negocjacje zawsze jest warto prowadzić osobiście, twarzą w twarz i nie denerwować się podczas rozmów. Dobrze jest wywrzeć jak najlepsze wrażenie i wiedzieć jak toczą się dane negocjacje.