ellorien.pl

Wyposażenie wnętrz i budownictwo

Uroda Zdrowie

Zdrowie w pigułce. Matcha – jak pić ten cudowny napój?

W dzisiejszym świecie stawiamy na zdrowie. I świetnie! Gdyż już klasycy mawiali na zdrowie- szlachetne. Nikt się nie dowie jak smakuje aż się zepsuje- sam Adam Mickiewicz używał tej frazy doceniając to co w życiu najważniejsze, zdrowie. Mimo tego, że czasy są zupełnie inne na szczęście na nowo docenia się dobrodziejstwo ziół. Kiedyś wyłącznie nimi leczyło się wszelakie schorzenia. Teraz na szczęście wraca się do pierwotnych mikstur, naparów. Do łask, o ile kiedyś nie była, wróciła również matcha, która w swoim składzie posiada tak dużo dobroczynnych składników, że faktem jest iż na pewno jej popularność będzie tylko rosła.

Dobroczynny wpływ na zdrowie. Cechy tej genialnej herbaty

Matcha to zielona herbata, która zawiera bogatą zawartość antyoksydantów zdecydowanie o wiele więcej niż warzywa czy owoce. Tradycyjna zielona herbata cieszy się dużą popularnością z uwagi na swoje lecznicze właściwości. Matcha jest najzdrowszą z jej odmian, która króluje u wielu w domach właśnie ze względu na swoje właściwości. Ta zielona herbata ma konsystencje proszku . Występuje w charakterystycznym, bardzo mocnym zielonym kolorze. Znana z właściwości zdrowotnych od setek lat. Jest ściśle związana z japońską tradycją i kulturą. Co zauważalne staje się ona coraz bardzie lubianym napojem zachodniego świata. Dostępna na rynku matcha zachowuje swoje cenne właściwości przez to, że jest odpowiednio parowana i suszona.

Królowa wśród naparów. Daj jej szanse a na stałe zostanie w Twoim domu. Matcha jak pić

Podstawowym dobroczynnym składnikiem omawianej substancji matchy są antyoksydanty, które, jak wiadomo neutralizują szkodliwe działanie wolnych rodników. Prawie każdy z nas spotyka się z dużym stresem czy zdarza się skorzystać z używek. Głównie przeciwutleniacze odpowiadają za usuwanie szkodliwych elementów z organizmu człowieka. Możemy je znaleźć również w owcach i warzywach, ale to właśnie omawiana matcha ma ich stosunkowo największe stężenie.
Co ciekawe okazuje się, że ta specyficzna zielona herbata jest doskonałym przyjacielem wspomagających nas w walce ze zbędnymi kilogramami. Zawarty w niej związek EGCG wpływa korzystnie na przyspieszenie metabolizmu. Warto podczas odchudzania spróbować stosowania tego cudownego naparu. Wszystko co nie zaszkodzi a może pomóc i jest do tego naturalne, jest wskazane w naszej diecie. To ważne aby i ją bilansować odpowiednio. Szklanka matcha to absolutnie minimum jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do jej stosowania naprawdę warto zacząć swoją dalszą drogę życiową z właśnie nią!